You are currently viewing Co należy wiedzieć przed zakupem suplementów diety na włosy?

Co należy wiedzieć przed zakupem suplementów diety na włosy?

Włosy to jeden z naszych najważniejszych atutów. Nadają twarzy kształt i pozwalają wyglądać jak najlepiej. Jednak wiele czynników może powodować wypadanie włosów, w tym wiek, genetyka i zmiany hormonalne. Suplementy do włosów są popularnym rozwiązaniem dla wielu osób doświadczających utraty lub przerzedzenia włosów. Jednak suplementy nie są regulowane przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). W niektórych przypadkach mogą działać dobrze, a w innych mogą być szkodliwe lub nieskuteczne. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem suplementu na włosy:

Co to są włosy?

Włos to włókno białkowe, które wyrasta z mieszków włosowych w skórze. W ciągu roku mogą urosnąć nawet do sześciu centymetrów, przy czym przeciętny człowiek traci codziennie od 50 do 100 pasm włosów.

Wypadanie włosów

Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe, czyli łysienie typu męskiego. Jest ono spowodowane przez hormony i występuje, gdy hormon DHT przyczepia się do mieszków włosowych, powodując ich obkurczanie.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do utraty włosów:

-wiek

-genetyka

-zmiany hormonalne

-Zaburzenia endokrynologiczne

Jak mogą pomóc suplementy?

Istnieje wiele różnych rodzajów suplementów na włosy, a każdy z nich ma swoje własne zalety. Suplementy na porost włosów zawierają mieszankę witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które wspomagają wzrost i grubość włosów. Wspomagają one także produkcję zdrowych komórek skóry głowy. Suplementy hormonalne zawierają naturalne zioła i składniki roślinne, które pomagają zrównoważyć poziom hormonów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, u których zmiany hormonalne prowadzą do utraty włosów. Niektóre osoby mogą wahać się przed przyjmowaniem tego typu suplementów, ponieważ mogą one wpływać na inne układy organizmu, takie jak serce czy metabolizm. Wykazano jednak, że leki zmieniające gospodarkę hormonalną mają podobny wpływ na organizm.

Suplementy i FDA

Wiele osób ulega pokusie zakupu suplementów na włosy, ponieważ wydaje się, że jest to szybki sposób na rozwiązanie problemu. Problem polega na tym, że nie są one regulowane przez FDA i wiele z nich zawiera szkodliwe składniki lub nieskuteczne substancje. Przed zakupem czegokolwiek, nie tylko suplementu na włosy, zawsze należy przeprowadzić badania.

Rzeczy, o których należy wiedzieć przed zakupem suplementu

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem suplementu diety na włosy, musisz wiedzieć kilka rzeczy, zanim to zrobisz:

-Suplementy do włosów nie są regulowane przez FDA. Producentów takich suplementów można znaleźć w Internecie i w sklepach. To, że suplement jest sprzedawany w sklepach,

Nie stosuj suplementów jako jedynej metody leczenia wypadania lub przerzedzania się włosów

Suplementy na włosy nie są lekarstwem na wypadanie włosów. Powinny być stosowane tylko w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak Rogaine czy Propecia.

Przed zażyciem suplementów należy zapoznać się z ich składnikami – niektóre z nich mogą być szkodliwe.

Suplementy na włosy zawierają różne składniki, z których niektóre są szkodliwe. Najczęstszym składnikiem suplementów na włosy jest biotyna, która występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych i uważa się, że stymuluje wzrost włosów. Inne składniki to witamina A, beta-karoten, cynk, żelazo i miedź. Składniki te są często stosowane, ponieważ są obecne w mieszkach włosowych. W składzie mogą znajdować się inne nieznane lub nieujawnione składniki, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia niektórych osób. Przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu należy przeczytać etykietę i porozmawiać z lekarzem o swoich potrzebach i wątpliwościach. Dla większości ludzi biotyna jest niezbędnym składnikiem, który może pomóc we wzroście włosów.

Nie należy przerywać przyjmowania przepisanych leków bez konsultacji z lekarzem

Nie należy przyjmować suplementów bez konsultacji z lekarzem. Przyjmowanie suplementów bez nadzoru lekarza może prowadzić do powikłań i skutków ubocznych. Na przykład, przyjęcie większej niż zalecana dawki jakiegokolwiek suplementu może pogorszyć objawy lub wywołać działania niepożądane.