You are currently viewing Suplementy odżywcze: Dlaczego warto je przyjmować i na co zwracać uwagę

Suplementy odżywcze: Dlaczego warto je przyjmować i na co zwracać uwagę

Suplementy nie są substytutem zdrowego odżywiania. Suplementy nie są substytutem zdrowego odżywiania. Suplementy dostarczają składników odżywczych, których może brakować w Twojej diecie, aby pomóc Ci zachować zdrowie. Dobrym przykładem jest suplementacja witaminą D, która może pomóc w zapobieganiu utracie kości, nadciśnieniu i innym chorobom. Suplementy są regulowane przez FDA i uważane za bezpieczne dla większości ludzi, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Istnieje również wiele błędnych przekonań na temat tego, co suplementy mogą zrobić dla zdrowia. Oto, co należy wiedzieć o suplementach, zanim kupi się je w lokalnej aptece lub sklepie z lekami.

Dlaczego warto przyjmować suplementy?

Suplementy nie są substytutem zdrowego odżywiania. Suplementy dostarczają składników odżywczych, których może brakować w diecie, aby pomóc Ci zachować zdrowie. Dobrym przykładem jest suplementacja witaminy D, która może pomóc w zapobieganiu utracie kości, nadciśnieniu i innym chorobom. Suplementy nie są regulowane przez FDA, ale uważa się je za bezpieczne dla większości ludzi, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Istnieje również wiele błędnych przekonań na temat tego, co suplementy mogą zrobić dla Twojego zdrowia, zanim kupisz je w lokalnej aptece lub sklepie z lekami.

Jakich suplementów unikać

Istnieje wiele suplementów, których należy unikać. Jednym z przykładów są produkty wspomagające odchudzanie. Suplementy mogą pomóc w utracie wagi, ale nie zastąpią diety i ćwiczeń fizycznych. Nie uzupełnią one tego, czego nie ma w diecie. Mogą powodować problemy trawienne, a także wchodzić w interakcje z innymi lekami.

Innym suplementem, którego należy unikać, jest kratom, sprzedawany jako alternatywa dla leków opioidowych, takich jak heroina, morfina i oksykodon. Kratom został powiązany z uszkodzeniem wątroby i jest uzależniający, więc najlepiej go unikać, chyba że próbujesz całkowicie zrezygnować z opioidów.

Suplementy mogą być korzystne, jeśli są przyjmowane prawidłowo, ale jest wiele takich, które są szkodliwe lub nie warto ryzykować. Przed zażyciem jakichkolwiek suplementów witaminowych lub mineralnych zawsze przeprowadzaj badania, aby wiedzieć, co będzie dla Ciebie najlepsze, a co zaszkodzi, jeśli będzie przyjmowane nieprawidłowo lub regularnie.

Jak rozpoznać, czy dany suplement jest dobry, czy nie?

Jak rozpoznać, czy dany suplement jest dobry, czy nie? Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są składniki. Suplementy nie podlegają takim regulacjom jak leki na receptę i mogą zawierać wszystko – od pojedynczego składnika, takiego jak wapń, po mieszankę kilku składników. Składniki te muszą być oznaczone na etykiecie. Należy pamiętać, że suplementy diety nie są przeznaczone do leczenia ani diagnozowania żadnych chorób.

Gdzie można kupić suplementy?

Musisz uważać, gdzie kupujesz swoje suplementy. Chociaż sklepy spożywcze, apteki, a nawet sklepy wielkopowierzchniowe mogą sprzedawać suplementy, ważne jest, aby wiedzieć, że FDA nie reguluje tych produktów tak ściśle jak leków na receptę lub leków dostępnych bez recepty. Innymi słowy, nigdy nie można mieć pewności co do jakości suplementów sprzedawanych w tych miejscach.

Aby mieć pewność, że kupujesz suplement wysokiej jakości, powinieneś szukać marek, które przeszły testy trzeciej strony i zostały zweryfikowane przez organizację taką jak NSF International. Pomoże to zweryfikować, czy są one wolne od zanieczyszczeń i metali ciężkich, takich jak ołów i rtęć.

Streszczenie

1. Suplementy nie zastępują zdrowego odżywiania. Suplementy nie zastępują zdrowego odżywiania. Suplementy dostarczają składników odżywczych, których może brakować w diecie, aby pomóc w zachowaniu zdrowia. Dobrym przykładem jest suplementacja witaminy D, która może pomóc w zapobieganiu utracie kości, nadciśnieniu i innym chorobom. Suplementy są regulowane przez FDA i uważane za bezpieczne dla większości ludzi, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Istnieje również wiele błędnych przekonań na temat tego, co suplementy mogą zrobić dla Twojego zdrowia. Oto, co powinieneś wiedzieć o suplementach, zanim kupisz je w lokalnej aptece lub sklepie z lekami.

2. Przemysł suplementów jest wart miliardy dolarów każdego roku – ale nie jest to branża łatwa do uregulowania.

3. Jednym z powszechnych błędnych przekonań wśród konsumentów jest to, że suplementy nie podlegają regulacjom prawnym

4. W rzeczywistości FDA reguluje suplementy

5. Jednak w USA nie ma obowiązkowych badań bezpieczeństwa suplementów diety

6. Dlatego konsumenci muszą myśleć krytycznie, zanim wydadzą pieniądze na suplement.